Kamerové systémy CCTV (Closed Circuit Television – uzavřený televizní okruh) lze základně dělit na:

  • analogové kamery
  • HD a IP kamery.

Slouží pro snímání hlídaného prostoru. Kamerový obraz je nahráván pomocí nahrávacích zařízeních DVR a NVR (digitální kamerové zařízení) nebo do PC a tam se ukládá na Hard disk.

V našem sortimentu je široká škála kamerových systémů od značkových výrobců VIVOTEK, AVTECH, SICURIT nebo PC systémy NUUO pro IP kamery.

Přístup k nahraným záznamům je chráněn přístupovým heslem a provozování kamerových systémů musí být v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Metodika provozování kamerových systému je publikována na stránkách Úřadu pro ochranu osobních údajů www.uoou.cz.

Pomocí sítě  LAN/ Internet je možné sledování kamer v živém obrazu nebo záznamu z nich na jakémkoliv PC popřípadě ve Vašem mobilním telefonu.

Nejčastější otázky:

Mám starý analogový kamerový systém a rozvody pomocí koaxiálních kabelů. Dají se tyto rozvody použít pro IP kamery?

V současné době výrobci nabízí moderní technologii HD-TVi s 2MPix rozlišením a přenosem videosignálu po koaxiálním kabelu na vzdálenost max. 500m. Lze použít i pasivní převodníky videosignálu na kroucený pár na vzdálenost max. 100 m. Předností technologie HD-TVi je jednoduchost a kompatibilita s běžnými analogovými kamerami, což umožňuje rozšíření stavajících analogových systémů výměnou DVR s technologií HD-TVi a ponecháním stávajících analogových kamer. Tímto způsobem můžete zmodernizovat a povýšit stávající analogových kamerový systém s minimálními náklady.

Co je to funkce WDR (Wide Dynamic Range – široký dynamický rozsah)?

Je to funkce, díky které může kamera snímat velmi vysoké jasové rozdíly snímané scény a to při zachování výborné viditelnosti obrazu. Kamery využívající WDR snímají obraz dvojnásobně. Jednou s kratší časovou uzávěrkou pro zachycení vysoce osvětlených scén a jednou s delší uzávěrkou pro zachycení scén s nízkou intenzitou osvětlení. Procesor poté zpracuje oba snímky a vhodně je mezi sebou proloží tak, aby výsledný obraz byl opět dobře viditelný.

Co je to funkce BLC (Back Light Compesation – kompenzace zadního osvětlení)?

Je to doplňková funkce k WDR. V případě, že pozadí snímané scény je světlejší než-li bod zájmu v předním tmavším prostoru, pak díky funkci BLC dojde k úpravě expozice celého snímku, aby došlo k lepšímu zobrazení objektu v tmavém prostoru.

Je lepší analogová kamera nebo IP kamera?

V současnosti jsou více využívány HD nebo IP kamery díky jejich vysoké kvalitě obrazu (HD Ready, Full HD, 5Mpix). Analogové kamery dosáhli vrcholu v 90. letech a jejich výroba již končí a vývoj se bude ubírat na HD nebo IP kamery.

Co je to funkce 2D\3D NR (2D\3D Noise Reduction – 2D/3D redukce šumu)?

Tato funkce odstraňuje viditelný šum v obrazu za snížených světelných podmínek. Funkce 2D udržuje ostré hrany objektů. Při snímaní pohybujících objektů a při zapnuté funkci DSS dochází díky prodloužené expozici k rozmazávání obrazu. Tento efekt eliminuje funkce 3D, která zachovává ostrý obraz i při pohybu ve snímané scéně.

Co je to funkce AWB (Automatic White Balance – Automatické vyvážení bílé barvy)?

Jedná se o proces, kdy je automaticky nastaven poměr barevných složek video signálu, takovým způsobem, aby výsledný obraz byl zobrazen v reálných barvách.

image_printTisknout
Kategorie: Služby