Našim hlavním cílem je spokojenost zákazníka. A to nejenom spokojenost s kvalitou služeb, ale rovněž se šíří a dostupností sortimentu. Snažíme se Vám vždy vyhovět a proto poskytujeme zdarma technické konzultace.

Naše společnost úzce spolupracuje s výrobcem ozvučovací techniky DEXON.

Našim klientům nabízíme profesionální techniku pro muzikanty, DJ, domácí kino, plošné ozvučování bytů, rodinných domů, kanceláří popř. obchodů, reproduktory, konstrukční materiál, světelnou techniku a v neposlední řadě také sortiment pro ozvučování automobilů.

Nejčastějsí otázky:

Co je to multiroom a jak ozvučení fungují?

Systém ozvučení pro „neprofesionální“ uživatele – rodinné domy, penziony; počet zón je limitován a není velký, nepředpokládá se rozšiřování počtu zón; systém je zapojen v nízkoimpedančním (4 nebo 8W) režimu, tedy ne 100V; kromě zvuku je možné šíření i videa; zvuk v kvalitě HiFi, stereo; v každé zóně (pokoji, patře atd.) je žádán větší komfort obsluhy; v každé zóně je požadavek na možnost volit kanály hudby, popř. i další náležitosti přehrávání, např. výběr skladeb a rozhlasových stanic; v každé zóně obsluha pomoci nástěnných ovládačů; centrála systému může, ale nemusí obsahovat zdroje signálu (přehrávače, tunery…). Pokud zdroje signálu neobsahuje, umožňuje jejich napojení i vzdálené ovládání (přenos IR řízení). Technickým prostorám typu garáž, dílna atd. obvykle nechceme věnovat příliš mnoho financí, zvuk tam sice chceme, ale nepožadujeme hifi kvalitu. Za tímto účelem se výborně hodí RP 61 nebo RP 81, které vestavujeme do stropů, nebo některé z reprosoustav SP či SPT po odstranění transformátoru.

Jak instalovat kabely pro ozvučení?

Nejdůležitějším a výchozím krokem je provedení kabeláže. Tuto kabeláž doporučujeme řešit již při realizaci elektroinstalace. Ozvučení bytů nebo RD se neprovádí 100V způsobem, neboť se předpokládá napojení na HiFi systém v obývacím pokoji či pracovně, a proto kabeláž musí být provedena o dostatečném průřezu – min 2.5 mm². Jinak by na vedení vznikaly zbytečné ztráty. Pokud jsme zvolili řešení multiroom Dexon MRS 1310, zapojujeme ještě ovládače v místnostech pomocí kabelu UTP a repro kabely vedeme přímo k centrále.

Dají se ozvučit i koupelny?

Zajímavé a populární je „ozvučení koupelny, kterou začínáme více chápat jako místo relaxace. Ozvučení se zde provádí do stěn nebo podhledů pomocí vlhkuodolných reproduktorů „RP 61, RP 62, RP 81 nebo RP 82. Docela efektní je zabudování RP reproduktorů přímo do sprchového koutu a regulátoru hlasitosti poblíž do stěny. Je třeba na tomto místě upozornit, že je nepřípustné pro ozvučení takto „vlhkých“ prostor používat 100V rozvod, neboť se jedná o napětí v těchto prostorách nebezpečné! Proto i u klasického ozvučení z hifi věže musíme zajistit, že na svorkách reproduktoru nebude napětí vyšší jak 24 V!

A co venkovní prostory?

K ozvučení venkovních prostor, u kterých předpokládáme alespoň částečné zastřešení, se používají robustní a vlhkuodolné reprosoustavy s konzolou SP 302, SP 502, SP 402, SP 412, SP 512 nebo pro velké terasy a altánky dokonce SP 802. Nedoporučujeme používat žádné „dřevěné“ reprosoustavy. A samozřejmě i venkovnímu ozvučení „věnujeme“ regulaci hlasitosti.

Dá se regulovat hlasitost v každé místnosti?

Abychom mohli regulovat hlasitost v jednotlivých místnostech zapneme centrální zdroj signálu (např. hifi věž), sepneme daný pokoj, jdeme tam a dostavíme si hlasitost. Pro účely regulace hlasitosti doporučujeme speciální regulátory „PR 300″ nebo model „PR 300S“, které se liší svou zatížitelností. Jsou navíc navrženy tak, že reproduktorovou síť zatěžují impedancí 8 Ω a vyšší. Tyto regulátory montujeme přímo do elektroinstalačních krabic, např. v designu ABB Tango anebo Time. V případě multiroomu MRS 1310 to máme vše snadno vyřešeno. Nejenom že ovládači v místnostech volíme hlasitost, ale nastavujeme i korekce, vybíráme zdroje hudby, ladíme tuner, vybíráme skladby…

Nabízíme profesionální techniku pro domácí kino, plošné ozvučování rodinných domů nebo jednotlivých místností, koupelen, venkovních teras nebo altánů.

Ozvučení koupelny, altánku, terasy MRP2170

Dexon – reproduktory a ozvučení interiérů

Hodně muziky v malém prostoru nabízejí nástěnné přehrávače značky Dexon, ke kterým stačí už připojit pouze reproduktory.

Přehrávač se zesilovačem MRP 2170 využijete spolu s podhledovými nebo nástěnnými reproduktory Dexon např. pro ozvučení koupelny nebo terasy, jelikož je vlhkuodolný, ale také do „běžných“ míst jako jsou pokoje, a kanceláře. Bluetooth konektivitu pro snadné přehrávání ze smartphonu nebo tabletu a dále Mp3 přehrávač, jež přehrává soubory z USB slotu nebo SD karty. Uživatel tak získává nevídaný komfort přehrávače a zesilovače v jednom. To vše ještě umocňuje IR dálkové ovládání. Pamatujeme i na ty, kdož chtějí hudbu spouštět automaticky a také ji automaticky vypínat. To nyní umožňuje vnitřní plánovač s dvěma programy. Možné je také napojit další zdroje hudby, např. z vedlejšího pokoje. Rozměry přehrávače jsou kompaktní a design nijak interiér neruší. Proto se instalace doporučuje poblíž vypínačů osvětlení – na snadně dostupném místě. Je tak konec se složitým napojováním na hifi věže a receivery. Stačí připojit k napájení 230 V a „odejít“ kabeláží na reproduktory.

MRP2170
RP64 podhledový reproduktor pro vlhké prostředí

Cena sestavy MRP 2170, 2xRP64, kabeláž, instalace – 8 150 Kč vč. DPH

Ozvučení pokoje, terasy MRP2200

Skoro neviditelné audiosystémy získávají na atraktivitě, pokud stavíme dům „na zelené louce“, případně připravujeme rekonstrukci bytu; potřebná kabeláž skončí ve stěně a instalaci může provádět jen osoba znalá. V obou případech však dostáváme sdružený mikrokomponent, obsahující se zesilovačem ve třídě D i přehrávač komprimovaného audia, FM tuner a bezdrátové rozhraní Bluetooth. Hlavní odlišnosti mezi MRP 2170 a MRP 2200, jehož panel na stěně zaujímá dvě pozice menšího kolegy vedle sebe, představují rozdílná výbava a uživatelský komfort. Zatímco MRP 2170 lze ovládat z přibalené plastové infračervené „dálky“, MRP 2200 dostáváme pod kontrolu prostřednictvím aplikace ze smartphonu či tabletu a další možnost nabízí v systému zmiňovaného chytrého domu řízení sériovou linkou RS 485. MRP 2170 se vyrábí s čelním rámečkem z plastu v bílé barvě, kterou u vět¬ šího modelu MRP 2200 střídá elegantní (rovněž lesklá) šedá. Kromě obytných místností lze vzhledem k vlhkuodolnému provedení s oběma přehrávači počítat pro ozvučení koupelny (zvláště MRP 2170), ale i terasy nebo samostatného altánku.
MRP2200 –  dotykový barevný TFT displej s úhlopříčkou 109 mm (o rozměrech 95 × 53 mm) s přehlednou nabídkou grafických tlačítek, barevné schéma displeje lze individu- álně nastavit (včetně efektního spektrálního analyzátoru), ale nabízí se rovněž možnost přístroj ovládat z chytrého telefonu či tabletu aplikací, kterou lze bezplatně stáhnout ve verzích pro operační systémy Android a iOS.

MRP2200
RP8181 podhledový reproduktor

Cena sestavy 1x MRP2200, 2x RP81x81, kabeláž, instalace – 15 150 Kč vč. DPH

Více informací ZDE

image_printTisknout
Kategorie: Služby