OXFORD alarm nabízí komplexní služby, dodávky, montáže, instalace, záruční i pozáruční servis již od roku 1997.

Každý Elektronický zabezpečovací systém – EZS obsahuje ústřednu, která monitoruje a vyhodnocuje stavy jednotlivých detektorů umístěných v objektu. Detekce funguje na různých principech – detektory reagují na infračervené záření pohybujícího se objektu vůči pozadí, detekují změny v odrazu mikrovlnného záření, využívají magnetických vlastností, snímají zvuk tříštění skla, reagují na otřesy, tlakové vlny, přítomnost kouře, únik plynu, zvýšení teploty, záplavové detektory atp.

Všechny elektronické zebezpečovací systémy fungují na principu nízkého napětí 12V a jsou při výpadku elektřiny zálohovány záložními zdroji. Tyto záložní zdroje zajistí bezproblémový chod zabezpečovacího systému i na několik dní.

Dojde-li k narušení prostoru je vyhlášen např. akustický (siréna) či optický (maják) poplach. Hlášení může být nastaveno též telefonicky hlasovou zprávou či radiově, signálem na tzv. PCO – pult centralizované ochrany (v případě, že je objekt střežen z místa s trvalou obsluhou – ostraha objektu, bezpečnostní agentura, policie). Většinou je systém instalován drátově – jednotlivé prvky jsou propojeny více-žilovými, stíněnými kabely. Avšak v případě, že objekt prochází např. rekonstrukcí a rozvody pro EZS z jakéhokoli důvodu nejsou připraveny, můžeme využít celou řadu spolehlivých bezdrátových prvků bez sebemenšího porušení zdiva.

V současné době je prakticky každý elektronický zabezpečovací systém plně integrovatelný do jiných zabezpečovacích systémů a může fungovat jako součást například kontroly vstupu či kamerového systému.

Nabízíme řadu profesionálních systémů od renomovaných výrobců:

  • Elektronické zabezpečovací systémy EZS – DSC systémy, PARADOX, BENTEL, KYO, GALAXY systémy
  • Elektronické zabezpečovací systémy JABLOTRON –  certifikovaný montér záruka 5 let
  • GSM alarm, GSM brána, GSM kamera, GSM fotopast
  • Elektrická požární signalizace – EPS Menvier

Elektrická požární signalizace

EPS je vyhrazené požárně bezpečnostní zařízení, které pomocí hlásičů zajišťuje včasnou signalizaci vznikajícího požáru a upozorňuje osoby v daném objektu na nebezpečí. Signály z hlásičů jsou přijímány ústřednou EPS.

Ústřednu EPS obsluhuje proškolená osoba, která v případě požáru přivolá hasiče. Pokud není zajištěna 24 hodinová obsluha, musí být systém EPS připojen zařízením dálkového přenosu (ZDP) na centrální dohledový pult příslušného hasičského záchranného sboru (HZS). V takovém případě je zabezpečený objekt vybaven obslužným polem požární ochrany (OPPO) a klíčovým trezorem (KTPO), kde je umístěn generální klíč k objektu. Pro lepší orientaci je nad KTPO umístěn červený maják.

Elektrická požární signalizace je regulována přísnými normami EN54 a příslušnými českými normami, například ČSN 342710.

Nejčastější otázky:

Můžu jedním zabezpečovacím systémem zabezpečit i více objektů?

Dle technické specifikace výrobce je možné rozdělit zabezpečovací systém na několik podsystémů. Až 15 podsystémů a 120 sběrnicových nebo bezdrátových zón – lze kombinovat až 300 uživatelských kódů a 32 programovatelných výstupů, 20 vzájemně nezávislých kalendářů, SMS reporty ze systému až 30 uživatelům. 15 uživatelů má možnost využívat kromě SMS i hlasové reporty 5 nastavitelných PCO, 5 volitelných protokolů pro PCO.

Co když se mi už pletou všechny PINy a bezpečnostní kódy?

Zabezpečovací systémy se dají kromě uživatelských kódů ovládat i pomocí bezkontaktní karty, přívěšku na klíče či dálkovým ovladačem. V případě dálkového ovladače Vám zajistíme, že už nemusíte mít dálkový ovladač na např. křídlovou bránu, jiný na garážová vrata a jiný na zabezpečovací systém. Jedním dálkovým ovladačem budete ovládat vše najednou a zapnete si i protiproud v bazénu.

Může můj zabezpečovací systém ovládat i jiné spotřebiče v objektu?

Nabízíme Vám JABLOTRON 100 revoluční bezdrátový (drátový) systém určený k ochraně objektů. Hodí se jak pro obytné prostory, tak i obchody, kanceláře, sklady, dílny apod. Může hlásit vloupání, požár, zdravotní obtíže, přepadení a případně další rizika. Ke svému alarmu JABLOTRON 100 se dostanete díky bezplatné internetové samoobsluze z Vašeho počítače nebo chytrého telefonu odkudkoliv. Ovládejte alarm a prohlížejte události bez hranic. Systém nabízí i domovní automatizaci (ovládání spotřebičů na dálku, garážová vrata, posuvné nebo křídlové brány, el. závory, řízení topení pomocí termostatů, zapínání spotřebičů detektorem pohybu, detektorem otevření nebo dálkovým ovladačem). Ústředna má vestavěný GSM/GPRS/LAN komunikátor, který umožňuje hlasovou, SMS nebo GPRS komunikaci s koncovými uživateli nebo středisky PCO.  Je vybaven 1GB paměťovou kartou pro uchování dat událostí, nabídku hlasových zpráv, ukládání snímků atd.

Co je to PCO a jaké jsou výhody?

PCO (Pult Centralizované Ochrany) je služba, kterou nabízejí lokální soukromé firmy s možností připojení Vašeho zabezpečovacího systému na jejich pracoviště. Za úhradu (měsíční paušál) Vám poskytují monitorování Vašeho zabezpečovacího systému a v případě poplachu výjezd ostrahy k Vašemu objektu. Některé pojišťovny v případě Vámi sjednané pojistky na domácnost, firmu, obchod popř. skladové zásoby tuto službu po Vás vyžadují. Kvalitní alarm vyžaduje také profesionální montáž a pro zajištění skutečného bezpečí se neobejde bez nepřetržitého dohledu a zásahu při poplachu. Využijte unikátní celkovou ochranu JABLOTRON. V případě montáže tohoto systému Vám zajistíme první 3 měsíce připojení na PCO zdarma!

Co když nechci připojit na PCO, ale houkání sirény mi nestačí?

V případě, že nechcete být připojeni na PCO a platit měsíčně za tyto služby, můžete využit tzv. GSM komunikátoru, který je součástí zabezpečovací ústředny a pomocí SMS poslat zprávu až 30 uživatelům z toho 15 uživatelů může využívat i hlasovou zprávu.

image_printTisknout
Kategorie: Služby