Nabízíme komplexní řešení větrání pro rodinné domy včetně montáže.

Stačí, když nám pošlete půdorys a kontaktní telefon.

Větrací systém Aereco je založen na tom, že detektorem znečištění vzduchu v bytě je jeho vlhkost. Systém reaguje na změny vnitřní vlhkosti a umožňuje tak přizpůsobit větrání okamžitým potřebám. Protože každá místnost má v jinou dobu jinou relativní vlhkosti a jinou potřebu větrat.

Výhody systému:

 • Chrání byt proti plísním a umožňuje se vyhnout poškození stěn 
 • Zaručuje optimální klima uvnitř bytu 
 • Zabraňuje rosení oken 
 • Omezuje tepelné ztráty 
 • Jednoduchá údržba 
 • Automaticky upravuje průtok vzduchu v každé místnosti po dobu 24 hodin v závislosti na potřebách větrání 
 • Štěrbiny se otevírají v závislosti na vnitřní vlhkosti 
 • Fungují v každém klimatickém prostředí, bez elektřiny 
 • Jsou estetické a diskrétní 
 • Snadná montáž na okna dřevěná, hliníková, PVC, jako i na kryty vnějších žaluzií.
 • Schéma větrání

Prvky systému 

1. přívodní štěrbiny24 hodin denně zajišťují přívod čerstvého vzduchu do obytných místností (obývací pokoj, ložnice, pracovna, jídelna). Množství přiváděného vzduchu, záleží na vnitřní vlhkosti v místnosti, která se během dne neustále mění.

Okenní štěrbiny
Stěnové štěrbiny

2. odsávací mřížky

Instalují se do technických místností (koupelna, WC, kuchyň), kde odvádí znehodnocený vzduch. Množství odváděného vzduchu je variabilní. Odsávací průtok je závislý na míře vlhkosti (znečištění) v místnosti. Maximální průtok se aktivuje pohybovým čidlem nebo vypínačem. Mřížky jsou napojeny na ventilátor.

3. ventilátor

Zajišťuje nepřetržité odsávání vzduchu, může být umístěn na půdě nebo v bytě. Jedná se výkonný, velice tichý a úsporný ventilátor (spotřeba od 5,5 W). Větrání přizpůsobené potřebám během 24 hodin Tento systém větrání optimalizuje rozložení vzduchu uvnitř bytu. Díky hygroregulovatelným štěrbinám pro přívod vzduchu je vzduch přednostně usměrňován do místností, které ho potřebují. Omezuje tepelné ztráty v místnostech, kde se nikdo nezdržuje a umožňuje správně větrat místnosti během dne i noci.

Denní potřeba
Vzduch je přednostně dodáván do místností, kde se přes den nejvíce pohybujeme (obývací pokoj, jídelna, kuchyň). Protože zde se tvoří vlhkost (dýcháme, pohybujeme se, atd,…). Dále se vzduch pomalu šíří bytem až do technických místností, kde je odsávám a to vše je řízeno na základě vlhkosti. (Přívod vzduchu do ložnice je během dne minimální, zde není potřeba zbytečně větrat.)

Noční potřeba
V noci potřebujeme čerstvý vzduch do ložnice, kde spíme. Přívody do ostatních místností jsou přivřené. Vzduch pomalu šíří bytem až do technických místností, kde je odsávám a to vše je řízeno na základě vlhkosti.

KAŽDÁ MÍSTNOST JE INDIVIUÁLMĚ ŘEŠENA NA ZÁKLADĚ VLHKOSTI

Prospekty ke stažení

image_printTisknout
Kategorie: Služby